Новини

Гуртожиток для переселенців

Внутрішньо переміщені особи (надалі ВПО) часто шукають тимчасове житло в гуртожитках ????️ або на базах відпочинку. Зазвичай ВПО розміщуються в гуртожитках, що належать комунальним чи державним організаціям. Часто керівники цих установ вимагають укладення договорів на користування приміщеннями для тимчасового проживання ВПО ????.

❓ Чи законна така вимога?

✅ ТАК! Укладання договорів тимчасового проживання між ВПО та власниками гуртожитків — це законна та обгрунтована практика в українському законодавстві. ????
???? ВПО можуть запропонувати укласти договір тимчасового проживання, якщо гуртожиток належить до фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО, який формується органами місцевого самоврядування.
???? Правові підстави для укладання договорів тимчасового проживання:
▪️Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”: гарантує ВПО право на тимчасове житло та визначає механізми його надання ????.
▪️Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495: затверджує порядок формування фондів житла для тимчасового проживання ВПО ????.
▪️Цивільний кодекс України: статті 526 та 629 ЦК України підтверджують юридичну силу договорів тимчасового проживання ⚖️.
???? Особливості договорів тимчасового проживання:
????Права та обов’язки сторін:
▪️Проживання у гуртожитку для ВПО є безоплатним ❗️
▪️Проте з моменту підписання договору ВПО зобов’язані сплачувати житлово-комунальні послуги ???????? та інші необхідні послуги, визначені умовами договору.
❓ На який термін укладається договір?
???? Житло надається ВПО у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження.
❓ За яких умов можна продовжити цей термін?
✅ Термін можна продовжити, якщо ВПО не втратили статус ????️ і не отримали іншого житла. Для цього необхідно подати заяву до органів місцевого самоврядування ????️ за 60 днів до завершення дії договору. Якщо це не зробити вчасно, право на продовження може бути втрачено.
❌ Приміщення з таких фондів не підлягають приватизації, обміну, поділу чи використанню для вселення інших осіб під час дії договору.
▪️Важливі моменти:
Після закінчення строку дії договору ВПО повинні звільнити житло ???? упродовж трьох днів.
Усі, хто потребує професійної правової допомоги, можуть звернутися до правозахисників Громадська організація “Відкриті двері”” за вказаними нижче контактами:
???? Гаряча лінія та онлайн-платформи (Viber, Messenger, Telegram) працюють з 09:00 до 16:00.
Наша команда вже чекає на вас! Не вагайтеся звертатися – ми завжди поруч. ????
???? Контакти для зв’язку:
+380667836843
+380993150986
Telegram | Viber | WhatsApp
???? Адреса: вул. Героїв Чорнобиля, 62, Нікополь.
???? Або пишіть нам у приватні повідомлення на нашій офіційній сторінці Facebook: Громадська організація “Відкриті двері””.
✨ Ваш захист – наша місія!
Проєкт «Правова допомога та інформаційна підтримка для населення Нікопольського прифронтового регіону» реалізується Громадська організація “Відкриті двері”” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Програми «Справедливість для всіх».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *